вівторок, 21 січня 2025 р.

Інформаційна сесія "Трудові відносини громад та інститут старост в умовах воєнного стану. (Частина II)». "

 

   В рамках співпраці Чернівецького обласного ВГО УБА з кандидаткою юридичних наук, доценткою кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства ЧНУ ім. Ю. Федьковича Ольгою Чепель, була продовжена онлайн-інфосесію «Трудові відносини громад та інститут старост в умовах воєнного стану. (Частина 2)».

   Розглядалися такі питання:

      Особливості призначення старост в умовах воєнного стану. Громадські обговорення.

               Повноваження та звіт старост.

      Діяльність виконуючого обов'язки старости.

      Припинення повноважень старости.

Староста – це посадова особа органу місцевого самоврядування (ст. 3 Закону («Про службу в органах місцевого самоврядування»).
Трудовий договір для посади старости за формою є строковим, тому певні моменти в питаннях походження служби в органах місцевого самоврядування, зокрема атестація та щорічне оцінювання, передбачені для посад з безстроковим трудовим договором, для посади старости є неактуальними.
Староста затверджується у відповідному старостинському окрузі сільською, селищною, міською радою на строк її повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови, що вноситься за результатами громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю), проведеного у межах відповідного старостинського округу (ч.1 ст.54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Діяльність старости

      Староста працює на постійній основі в апараті відповідної ради та її виконавчого комітету, а в разі обрання членом цього виконавчого комітету - у виконавчому комітеті ради.

      На старосту поширюються вимоги щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені законом для сільського, селищного, міського голови.

Сільський, селищний, міський голова не може бути :

      депутатом будь-якої ради,

      суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах,

      займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю. (ч. 4 ст.12 Закону про місцеве самоврядування в Україні).

середа, 15 січня 2025 р.

Інформаційна сесія "Трудові відносини громад та інститут старост в умовах воєнного стану. (Частина І)». "

15 січня, в рамках співпраці Чернівецького обласного ВГО УБА з кандидаткою юридичних наук, доценткою кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства ЧНУ ім. Ю. Федьковича Ольгою Чепель, було проведено онлайн-інфосесію «Трудові відносини громад та інститут старост в умовах воєнного стану. (Частина І)». Говорилося про:

 Особливості працевлаштування працівників під час дії воєнного стану. Повідомлення  ТЦК.

 Відпустки в умовах воєнного стану: умови їх отримання та оформлення

 Права та обов’язки роботодавця та працівника згідно чинного законодавства. Судова практика.

Основні нормативні акти:

   Конституція України

   Кодекс законів про працю України

 Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо вдосконалення правового регулювання інституту старост та його діяльності в умовах воєнного стану» № 3870 від 17.07.2024 (чинний з 10.08.2024)

 Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» №2493 від 07.06.2001

  Закон України №3494-ІХ від 22.11.2023 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань» набув чинності 24.12.2023

  Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» №2136 від 15.03.2022 із змінами

  Закон України 18.12.2024 №4158-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов'язкового державного соціального страхування» (далі – Закон №4158) (зміни з 04.04.2025)

 Закон України «Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні"» від 29.10.2024 р. № 4024-IX.  Воєнний стан - з 10 листопада 2024 року до 07 лютого 2025 року

 Наказ Мінрозвитку громад та територій від 31.12.2024 №1506 «Про затвердження Критеріїв визначення підприємств, установ і організацій, які мають важливе значення для національної економіки…»

  Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджений постановою КМУ №1487 від 30 грудня 2022 року (зміни від 01.01.2025)

 Щиро дякуємо нашій спікерці!



вівторок, 14 січня 2025 р.

Новинки на наших поличках. Інформаційні фактори розвитку постіндустріального суспільства

     Бібліотечні установи з їх національно-культурними ресурсами закономірно повинні стати інформаційною основою відродження й розвитку ментальних процесів у сучасних людських спільнотах усіх рівнів та процесів, які в минулому через інтереси глобальної індустріалізації були відсутні на другий план. Ментальний потенціал націй тепер стає важливим ресурсом розвитку сучасного суспільства. Нові суспільні запити до бібліотек та напрацьованої суспільством інформаційної бази розвитку зумовлюють необхідність пожвавлення бібліотечної діяльності в умовах масової інформації. Ці інформаційні центри разом з осередками наукового інфотворення мають стати ефективною базою суспільної трансформації на новому етапі еволюції.

   Пропонуємо вам монографію «Інформаційні фактори розвитку постіндустріального суспільства» В. М. Горового, яка присвячена розгляду основних тенденцій еволюції вітчизняної бібліотечної системи в контексті суттєвих змін у розвитку інформаційних процесів постіндустріального суспільства.




Горовий В. М. Інформаційні фактори розвитку постіндустріального суспільства : монографія / В. М. Горовий ; Нац. акад. наук України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського. - Київ : Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, 2024. - 174, [6] с. ; 24 см. - Авт. на обкл. не зазнач. - Бібліогр.: с. 162-175. - ISBN 978-617-14-0143-3

   Ознайомитися з даною монографією ви зможете у відділ наукової інформації та бібліографії ЧОУНБ ім. М. Івасюка.

    До зустрічі!

неділя, 5 січня 2025 р.

Василь Симоненко - Витязь молодої української поезії

 

Ти знаєш, що ти — людина?

Ти знаєш про це чи ні?

Усмішка твоя — єдина,

Мука твоя — єдина,

Очі твої — одні.

                                                                                  (В. Симоненко)

   Ці рядки поезії знає кожний українець, вони змушують замислитись та нагадати всім про унікальність й неповторність кожної особистості, любити все прекрасне, а головне залишатися завжди людиною. Василь Симоненко цінував кожну мить життя, та його доля вирішила обірвати це життя в молодому віці. 8 січня виповнилося б поетові 90 років. За свій короткий долею шлях В. Симоненко встиг написати безліч поезій і новел, які огорнуті любов’ю до рідної землі, вдячністю та відповідальністю за неї. Написано багато статей, літературних й театральних рецензій, три казки для дітей та дорослих: «Цар Плаксій і Лоскотон», «Подорож в країну Навпаки» та «Казка про Дурила». Почав писати ще в студентські роки, але радянський тоталітарний режим друкував його неохоче, за його життя вийшла лише збірка поезій «Тиша і грім» (1962 р.). Тільки після смерті поета світ зміг ознайомитись більш глибше з літературною творчістю В. Симоненка. В 1995 році В. Симоненко – лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно). В. Стус називав його «найбільшим шістдесятником із шістдесятників», а О. Гончар «витязем молодої української поезії». 

   Ознайомитись з життям та творчістю В. Симоненка вам допоможе біобібліографічний покажчик «Всесвіти Василя Симоненка». Його підготовлено Черкаською обласною бібліотекою для юнацтва імені Василя Симоненка в 2011 році до 75-річчя від дня народження письменника. Матеріали в розділах розміщені у хронологічному порядку, в межах року – застосований алфавітний принцип. Для розкриття змісту окремих документів застосовано короткі анотації. Видання налічує 550 позицій бібліографічних записів, що мають суцільну нумерацію. Ця праця стане в нагоді молодим читачам, освітянам, дослідникам, усім небайдужим, хто шанує і популяризує спадщину поета, прагне глибше осягнути велич славетного діяча українського руху опору Василя Симоненка. 
   Блищи ознайомитися з даним джерелом ви можете в ЧОУНБ ім. М. Івасюка у відділі наукової інформації та бібліографії.

 Всесвіти Василя Симоненка : біобібліограф. покажч. / Упр. культ. Черкас. обл. держ. адмін., Комун. закл. "Обл. б-ка для юнацтва ім. Василя Симоненка" Черкас. обл. ради. - Черкаси : [б. в.], 2016. - 104 с.