Історія відділу

Подвижницька праця цих людей та їх щире прагнення приносити людям користь, не вимагаючи за це ніяких нагород, заслуговує бути прикладом для наступних  поколінь бібліотекарів.



1949 рік
Справжньою  інтелігентною, енциклопедично освіченою, порядною, скромною, тактовною людиною була перша завідувач інформаційно-бібліографічного  відділу Балк  Марія Теофілівна. На фото:  зліва направо Кацап Марія Соломонівна, Вегереа Марія Федорівна, Мохова Любов Дмитрівна, Юхименко Анна Акимівна, Дутко Федір Микитович, Шевченко Євгенія Миколаївна, Харченко Маргарита, Балк Марія Теофілівна.


1967 рік
З цього року завідує відділом Нішенко  Сергій  Миколайович - людина високої загальної культури, широкого світогляду, блискучої  ерудиції  і  спеціальних знань. На фото: Беренда В., Кожемякіна С.,  Нішенко С., Гінзбург  Р., Рубежанська Л.


1974 рік
Завідувачем  відділу  була призначена Гінзбург  Роза Григорівна - висококваліфікований спеціаліст.  З колегами вона була простою і щирою. Її постійна доброзичливість у поєднанні з високими вимогами заслужила повагу колег по роботі  та читачів.


1984 рік
Завдяки чудовим організаторським здібностям і високій професійній кваліфікації, було доручено Довгань Марії Михайлівні керувати відділом. З 2003 року і до сьогоднішнього дня Марія Михайлівна працює заступником директора з питань наукової роботи. В 2012 році їй присвоєно  звання  "Заслужений працівник  культури".


                                                                        2003 рік
Завідувачем відділу була призначена Гаврилюк Олександра Олександрівна - висококваліфікований спеціаліст, яка плідно працює в галузі бібліографії, займається науково-дослідною  діяльністю, бібліографічними дослідженнями. Популяризує літературний та творчий спадок видатних громадських і культурних діячів Буковини, виступаючи з бібліографічними оглядами літератури. Працює над впровадженням інформаційних форм роботи, сучасних інформаційних технологій, нових бібліотечно-бібліографічних стандартів, бере участь у формуванні електронних баз даних бібліотеки. В 2010 році Олександра Олександрівна була відзначена літературно-мистецькою премією ім. С. Воробкевича.
На фото:  зліва направо Гаврилюк О.О., Довгань М.М.

-------------------------------


Згадаймо! Віолетта Біретто -
бібліотечна еліта Буковини.


13 лютого 2017 року виповнилося б 80 років Біретто Віолетті Василівні (1937-2006) бібліотекарю-методисту, бібліографу-краєзнавцю, історику, культорологу й просто чудовій, позитивній, з прекрасним почуттям гумору людині, яка все своє життя присвятила розвитку бібліотечної справи Буковини.
Нам, молодшим бібліотекарям, добре запам'яталася не тільки, як висококласний фахівець, ерудит-інтелектуал, блискучий аналітик, а й як мудрий порадник в різних життєвих ситуаціях, оптиміст-життєлюб, цікавий оповідач та неперевершена рукодільниця. Вона завжди з особливою любов'ю ставилася до своєї родини,  віддавала багато душевного тепла вихованню улюбленої внучки. Словом, було в кого вчитися, переймати професійний та життєвий досвід.
Народилася 13 лютого 1937 року в Дніпропетровську. З 1940 року - у Чернівцях. Закінчила СШ № 2 (1944-1951), культосвітній технікум за спеціальністю "бібліотекар-бібліограф"( 1951-1954), історичний факультет Чернівецького державного університету(1954-1958), факультет бібліотекознавства та бібліографії Харківського університету культури (1964-1968).
Працювала бібліотекарем у бібліотеці Палацу культури текстильників (1954-1956), на курсах удосконалення вищого командного складу (1967-1968), в бібліотеці Чернівецького державного університету (1962-1972), в Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Михайла Івасюка (1972-2006). Останні десять років очолювала сектор краєзнавства, який був у складі інформаційно-бібліографічного відділу, і який згодом  (з 2007) став окремим відділом.
Уклала серію методично-бібліографічних видань з питань культури, історії та літератури Буковини, укладач багатьох краєзнавчих покажчиків, зокрема "Буковина".
 Відійшла у вічність 11 квітня 2006 року в Чернівцях.

На вулиці Кобилянської

Гість відділу -  Оксана Івасюк (в центрі)

Після заходу

                                                   
                                       
                                        

  





1 коментар: