понеділок, 28 жовтня 2019 р.

СЕМІНАР БІБЛІОГРАФІВ "ОСНОВНІ НАПРЯМИ БІБЛІОГРАФІЧНОЇ РОБОТИ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА" (22-23 ЖОВТНЯ 2019, м. КИЇВ)

22 - 23 жовтня 2019 року в  Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого (м. Київ) відбувся семінар для бібліографів «Основні напрями бібліографічної роботи: теорія і практика». Це вже третій семінар, організований НБУ імені Ярослава Мудрого, для знайомства бібліографів різних бібліотек з новими напрацюваннями та ідеями, розглядом, обговоренням та обміном думками, пов’язаними з їх фаховою кваліфікацією.
Участь у семінарі брали близько ста фахівців з національних, наукових, регіональних та бібліотек вишів з 15 областей України.

Заступник генерального директора з наукової роботи НБУ імені Ярослава Мудрого Наталія Розколупа привітала учасників семінару з початком роботи та відзначила важливість проведення таких зустрічей, які дають поштовх до створення та реалізації нових культурних проектів.

«Бібліографи - це особливі творчі, ерудовані та інтелектуальні люди. Саме завдяки бібліографам, у тому числі, народ стає нацією, а потім, саме і бібліографи є одними із тих, хто допомагають нації залишатися нацією, вносячи значний вклад в збереження національної пам’яті», - говорить Наталя Розколупа.

Завідувачка науково-бібліографічного відділу НБУ імені Ярослава Мудрого Валентина Кононенко представила ґрунтовний огляд видавничо-бібліографічної діяльності бібліотек України впродовж двох останніх років. Зокрема, зведений каталог української книги, який є складовою українського бібліографічного репертуару, за два роки поповнився майже на 9 тисяч описів і зараз складає 44 тисячі описів, 1200 із них із посиланнями на текст. У тому числі, це видання провідних бібліотек України з різних регіонів.

Також фахівцями НБУ імені Ярослава Мудрого була представлена діяльність відділу інформаційного забезпечення органів влади та особливості здійснення інформаційного обслуговування користувачів бібліотек.

Старший науковий співробітник Інституту біографічних досліджень НБУ імені В.І. Вернадського Наталія Марченко презентувала іміджевий проект популяризації біобібліографії – «Всеукраїнський бібліотечний «Біографічний рейтинг», а фахівець Національної історичної бібліотеки України Ольга Михайлова розповіла про інформаційний та методичний аспекти краєзнавчого електронного мультиресурсу «Історія міст і сіл України».
Цікавими були виступи бібліографів - представників різних регіонів України, які презентували свої напрацювання та бібліографічні видання.
Завідувачка відділу наукової інформації та бібліографії Чернівецької ОУНБ ім. М. Івасюка Олександра Гаврилюк представила колегам бібліографічні посібники, видані бібліотекою за період 2015 - 2019 рр., поділилася досвідом та розповіла про виклики з якими доводиться мати справу останнім часом.
Було цікаво поспілкуватися з колегами, обговорити проблеми, запозичити нові ідеї та досвід, за що щира дяка організаторам!   










Немає коментарів:

Дописати коментар