вівторок, 21 січня 2025 р.

Інформаційна сесія "Трудові відносини громад та інститут старост в умовах воєнного стану. (Частина II)». "

 

   В рамках співпраці Чернівецького обласного ВГО УБА з кандидаткою юридичних наук, доценткою кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства ЧНУ ім. Ю. Федьковича Ольгою Чепель, була продовжена онлайн-інфосесію «Трудові відносини громад та інститут старост в умовах воєнного стану. (Частина 2)».

   Розглядалися такі питання:

      Особливості призначення старост в умовах воєнного стану. Громадські обговорення.

               Повноваження та звіт старост.

      Діяльність виконуючого обов'язки старости.

      Припинення повноважень старости.

Староста – це посадова особа органу місцевого самоврядування (ст. 3 Закону («Про службу в органах місцевого самоврядування»).
Трудовий договір для посади старости за формою є строковим, тому певні моменти в питаннях походження служби в органах місцевого самоврядування, зокрема атестація та щорічне оцінювання, передбачені для посад з безстроковим трудовим договором, для посади старости є неактуальними.
Староста затверджується у відповідному старостинському окрузі сільською, селищною, міською радою на строк її повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови, що вноситься за результатами громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю), проведеного у межах відповідного старостинського округу (ч.1 ст.54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Діяльність старости

      Староста працює на постійній основі в апараті відповідної ради та її виконавчого комітету, а в разі обрання членом цього виконавчого комітету - у виконавчому комітеті ради.

      На старосту поширюються вимоги щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені законом для сільського, селищного, міського голови.

Сільський, селищний, міський голова не може бути :

      депутатом будь-якої ради,

      суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах,

      займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю. (ч. 4 ст.12 Закону про місцеве самоврядування в Україні).

Немає коментарів:

Дописати коментар