середа, 23 жовтня 2024 р.

Інформаційна сесія: "Структурні та інвестиційні фонди ЄС"

 

23 жовтня бібліотеки Чернівецької області в рамках співпраці Чернівецького обласного відділення ВГО УБА з кандидаткою юридичних наук, доценткою кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства ЧНУ ім. Ю. Федьковича  Ольгою Чепель взяли участь у інформаційній сесії «Структурні та інвестиційні фонди ЄС».
Структурні та інвестиційні фонди – це фінансові інструменти ЄС, які спрямовані на зменшення економічний та соціальний розвиток регіонів ЄС. Фінансування фондів здійснюється безпосередньо з бюджету ЄС, в який роблять внески усі держави-члени.
Європейські фонди фокусуються на зменшенні економічної нерівності між різними регіонами Європи. Як результат, більшу частину фінансової підтримки отримують найбідніші держави, але всі мають можливість отримати фінансування за різними програмами.
Група європейського інвестиційного банку – фінансовий інструмент ЄС, який складається власне з Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) та Європейського інвестиційного фонду (ЄІФ).
Європейський інвестиційний банк – це банк Європейського Союзу. Це найбільший у світі багатосторонній позичальник і кредитор. Окрім головного офісу в Люксембурзі, Банк має велику мережу місцевих і регіональних офісів в Європі та за її межами.
Запропонований країною на розгляд Європейському інвестиційному банкові інвестиційний проект має належати до однієї з пріоритетних сфер діяльності банку та збігатися із загальними пріоритетами й завданнями Європейського співтовариства, якими є:
• розвиток середнього та малого бізнесу (фінансується через глобальні кредити, що надаються банкам-посередникам);
• будівництво або модернізація транспортної інфраструктури (автомагістралі, мости, аеропорти й т. ін.);
• енергетики (виробництво, транспортування і розподіл енергії, газу, нафти, тепла тощо) та телекомунікації. Європейський інвестиційний банк також підтримує:
• екологічні схеми в містах та із захисту природи (пов’язані з водою, забрудненням, чистим повітрям, міським транспортом і т. ін.);
• промислові проекти (заводи двигунів, фармацевтичні, авіаційні тощо).
Реалізація проектів має сприяти економічному піднесенню найменш розвинених регіонів, створювати нові робочі місця й види діяльності, підвищувати конкурентоспроможність європейської промисловості та представляти спільний інтерес для багатьох держав-членів Європейського Союзу.
Європейський інвестиційний фонд (створений в 1994 р.) підтримує малі підприємства в Європі і в країнах за її межами, надаючи їм доступ до фінансування. Європейський інвестиційний фонд розробляє та розвиває венчурний капітал і капітал зростання, гарантії та інструменти мікрофінансування з метою сприяння інноваціям та зайнятості.
Європейський інвестиційний банк EIB Global є підрозділом ЄІБ з міжнародного розвитку. Заснований у 2022 році, EIB Global продовжує багаторічне прагнення ЄІБ фінансувати економічне зростання, боротьбу зі зміною клімату, інновації та сталий розвиток по всьому світу.
 

Щиро дякуємо нашій спікерці!

 

Немає коментарів:

Дописати коментар